Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 11.10.2017

Kolejne zezwolenia w PSSE

W dniu 4 października br. wydane zostały dwa zezwolenia dla  podmiotów na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Podstrefie Łysomice oraz w Podstrefie Rypin.

 

Firma Handlowo Usługowa „PATI” Anita Fede-Chreścionko z siedzibą w Podstrefie Rypin, która oferuje wyroby cukiernicze i piekarnicze, otrzymała drugie zezwolenie na nowy projekt. Inwestycja dotyczy nabycia maszyn, które umożliwią wdrożenie w firmie PATI nowej technologii tzw. odroczonego wypieku (Cool Rising). Przedsiębiorstwo zainwestuje około 575 tys zł i utworzy 3 nowe miejsca pracy.

 

Spółka B.A.U.S AT z siedzibą w Podstrefie Łysomice, zajmująca się produkcją ambulansów, otrzymała drugie zezwolenie na projekt, który umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz umożliwi jednoczesną pracę nad wieloma projektami przeznaczonymi na określony rynek. Projekt dotyczy rozbudowy aktualnie użytkowanej hali produkcyjnej poprzez wybudowanie hali produkcyjno-montażowej o pow. 7000 m2 funkcjonalnie połączonej z aktualnie użytkowaną. Spółka zainwestuje około 16 mln oraz utworzy 10 nowych miejsc pracy.