Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 11.10.2017

Powstanie Zintegrowane Centrum Druku 3D

Na zdjęciu od lewej: Rafał Łysakowski - PPNT, Anna Borkowska - dyrektor PPNT, Katarzyna Gruszecka-Spychała - Wiceprezydent Gdyni, Paweł Lulewicz - Wiceprezes PSSE sp. z o.o., Artur Badeński - dyrektor GPNT

Trójmiejskie Parki Technologiczne łączą potencjały. Miasto Gdynia i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 10 października br. podpisały umowę inicjującą współpracę Parku Naukowo Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w zakresie świadczenia usług druku 3D.  Dzięki połączeniu wzajemnie uzupełniających się pracowni, możliwe będzie realizowanie kompleksowych usług związanych z drukowaniem w trójwymiarze.

 

Zintegrowane Centrum Druku 3D Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w branży druku 3D na Pomorzu.  Połączenie potencjału obu Parków to okazja do wprowadzenia na rynek komplementarnych i nowoczesnych usług w tej dziedzinie. To równocześnie szansa nie tylko dla parkowych, ale również zewnętrznych przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów w oparciu o technologie: selektywnego spiekania (SLS), przetapiania filamentu (FDM) oraz natryskiwania fotopolimerów (PolyJet).

 

Połączenie potencjału obu parków, to nie tylko wprowadzenie na rynek komplementarnych usług w zakresie druku 3D. To również bardzo ważny dla rozwoju regionu efekt synergii, pokazujący jednocześnie dobrą współpracę obu parków. Co szczególnie ważne – chcemy, by ważnym elementem tej współpracy stało się wykorzystanie druku 3D jako techniki wspierającej procedury medyczne i skomplikowane operacje ratujące życie. Dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie są bardzo obiecujące, stąd zapowiedź również ścisłej współpracy ze środowiskiem medycznym – podsumowała Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

 

Wiadomo już, że właśnie medyczne wykorzystanie technologii 3D będzie motywem przewodnim nadchodzącej edycji, realizowanego przez oba Parki wydarzenia: „Pomorskie Dni Druku 3D”, zaplanowanego na 4-5 grudnia.