Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 04.08.2017

PSSE w Chinach wspiera polską branżę medyczną

Na zdjęciu: China Medical City

W ramach porozumienia podpisanego w listopadzie 2016 r. pomiędzy Pomorską Specjalną Strefa Ekonomiczną sp. z o.o. i China Medical City (CMC) w dniach od 15 do 17 września 2017 r. pomorscy przedsiębiorcy i naukowcy z branży medycznej, biotechnologicznej i farmaceutycznej będą mieli okazję wziąć udział w 8. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Medycznej w Chinach (Taizhou), organizowanej przez CMC.

Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do dyskusji, spotkań na szczeblu międzynarodowym i stymulatorem inwestycji w innowacje medyczne i rozwój przemysłowy. Głównym tematem konferencji jest wzmocnienie integracji technologii i finansów dla zwiększenia postępu w procesie odnowy biologicznej. 

Jest to kolejne działanie w ramach wspólnych przedsięwzięć PSSE i CMC dla branży farmaceutycznej, biochemicznej, biotechnologicznej i medycznej wśród których znajdują się m.in.:  programy wymiany biznesowej i badawczej w szerokim obszarze nauk o zdrowiu, a także programy transferu technologicznego w celu promowania komercjalizacji Polskich innowacyjnych produktów.