• 10GRU 2020

  • Kolejne firmy otrzymały wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji

35 nowych inwestycji o łącznym nakładzie ponad 909 mln złotych oraz 4 870 nowych i utrzymanych miejsc pracy to wynik dotychczasowych działań Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od początku 2020 roku.

Wśród nowych inwestorów, którzy otrzymali decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, znalazła się firma (LEO Pharma) Business Service Center sp. z o. o. wywodząca się z międzynarodowej duńskiej firmy farmaceutycznej LEO Pharma A/S, która uruchomi globalne centrum usług biznesowych w Trójmieście. Inwestycja wiąże się z zatrudnieniem co najmniej 100 nowych pracowników.

- Trójmiasto oferuje doskonały dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesne zaplecze biznesowe. Doceniamy wsparcie inwestycyjne, jakie otrzymaliśmy od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie naszego nowego Globalnego Centrum Usług Biznesowych na początku nowego roku – powiedział Klaas Venborg Wiceprezes LEO Pharma, Global Business Service Center sp. z o.o.

Decyzję o wsparciu otrzymała także Inofama SA, której większościowym akcjonariuszem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Firma zainwestuje w Inowrocławiu ponad 17,5 mln zł w utworzenie nowego zakładu.

- Ta inwestycja stanowi w ocenie ARP istotny krok w dalszym rozwoju pozycji spółki Inofama, która buduje coraz silniejszą markę wśród lokalnych odbiorców. Jesteśmy gotowi wspierać kolejne inicjatywy inwestycyjne spółki, które przyczyniają się do efektywnego zwiększenia jej skali działalności i tym samym tworzenia nowych miejsc pracy – powiedział Mateusz Berger Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA.

- Dzięki wsparciu ARP S.A. oraz zaangażowaniu Pracowników w utrzymanie ciągłości procesów produkcyjnych Spółka poprawi swoją pozycję rynkową w obszarze cynkowania ogniowego. Jednocześnie w związku z inwestycjami w procesy automatyzacji produkcji, w tym działania z obszaru B+R, mamy nadzieję na wypracowanie stabilnej przewagi konkurencyjnej. - podkreśla Marek Borkowski Prezes Zarządu - Dyrektor Generalny INOFAMA S.A.

Do grona inwestorów Polskiej Strefy Inwestycji dołączyła także firma Despro sp. z o. o., która przeznaczy ponad 20 mln zł na utworzenie nowego przedsiębiorstwa we Włocławku. W ramach decyzji o wsparciu przedsiębiorca zakupi nieruchomości, budynki oraz wyposażenie w postaci maszyn do produkcji mebli tapicerowanych.

- Pomimo pandemii przedsiębiorstwa podejmują stanowcze decyzje inwestycyjne. W tym roku, kolejne firmy zaufały nam i przekonały się, że wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji pozwala na bezpieczny rozwój. Nowe inwestycje to także nowe, jakościowe miejsca pracy, które przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki – podkreślił Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podobne aktualności

  • strzałka w lewo
  • strzałka w prawo