• 22GRU 2020

  • DrukPak zwiększa zdolność produkcyjną przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji

DrukPak sp. z o.o. zainwestuje 42 mln zł w zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w Aleksandrowie Kujawskim. Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

DrukPak sp. z o.o. to posiadająca blisko 50 letnie doświadczenie marka, rozpoznawana i ceniona przez największe koncerny farmaceutyczne w Polsce i Europie. Na szeroką ofertę produkcyjną Spółki składają się opakowania z tektury litej, ulotki oraz etykiety samoprzylepne produkowane na potrzeby branży farmaceutycznej, kosmetycznej, healthcare oraz beauty.

W ramach inwestycji Spółka rozbuduje halę produkcyjną, zakupi optymalizujące procesy produkcji maszyny i urządzenia, a także zwiększy powierzchnie magazynowe.

Firma jest wiodącym producentem opakowań kartonowych na potrzeby branży farmaceutycznej. Należy do Grupy Akomex posiadającej 3 nowoczesne fabryki w Polsce i Danii. Strategicznym celem Grupy i jej zasadniczym priorytetem jest utrzymanie pozycji lidera na rynku opakowań.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 40 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 1,6 mld zł oraz 6 375 nowych i utrzymanych miejsc pracy.