• 06STY 2021

  • ANWIS z decyzją o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Firma ANWIS, światowy lider w sektorze innowacyjnych technik osłonowych Grupy WEREMA, inwestuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie gminy Brześć Kujawski. Inwestor wybuduje nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe.

Projekt za ponad 46 mln zł zakłada zakup terenów inwestycyjnych, budowę hal produkcyjnych, hal magazynowych, powierzchni biurowych i socjalnych oraz wyposażenie budynków w nowoczesny system zarządzania i produkcji. W ramach nowej inwestycji powstaną także nowe miejsca pracy.

- Z uwagi na dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa, rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, której celem jest zwiększenie mocy produkcyjnej Spółki. Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie tylko wdrożymy automatyzację procesów produkcji i zarządzania, ale przede wszystkim stworzymy nowe miejsca pracy – powiedział Radosław Kuźma Prezes Zarządu ANWIS.

Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Pandemia stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania, dlatego warto szczególnie teraz, sięgnąć po instrumenty wsparcia takie jak Polska Strefa Inwestycji, która pomaga w realizacji planów dalszego rozwoju. Wsparcie pomoże nie tylko rozwinąć firmę, ale także płynnie wrócić do działania, po zakończeniu pandemii – podkreślił Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Cieszę się, że tak znana firma poszerzy grono przedsiębiorców w brzeskiej strefie. To dla nas bardzo ważna inwestycja, która będzie miała wpływ na rozwój całego regionu – powiedział Tomasz Chymkowski Burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Podobne aktualności

  • strzałka w lewo
  • strzałka w prawo