• 01MAR 2021

 • TYDZIEŃ KARIERY PSSE NA KUJAWSKO-POMORSKICH UCZELNIACH

8-12 MARCA 2021

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku, a także Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, serdecznie zaprasza studentów do udziału w spotkaniach online z przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność na terenie Strefy.

Od 8 do 12 marca codziennie możecie spotkać się z potencjalnymi pracodawcami, zapoznać się z ich działalnością, a także z ofertami praktyk, staży i pracy. Dodatkowo w ramach Tygodnia Kariery odbędzie się warsztat „Rekrutacja od podstaw – start dla młodych”, w czasie którego eksperci z Agencji Pracy Gi Group udzielą praktycznych porad niezbędnych w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery. Osoby zainteresowane poznaniem specyfiki pracy firmy projektowej z branży energetyki wiatrowej i sektora morskiego będą mogły spotkać się z projektantami z firmy Global Maritime.

Wszystkie spotkania realizowane są online na platformie Microsoft Teams, w formule interaktywnej umożliwiającej bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rejestracji – we wskazanym terminie wystarczy kliknąć na link i dołączyć do konkretnego wydarzenia. Do spotkania możesz dołączyć na komputerze lub w aplikacji mobilnej.

ROZKŁAD JAZDY TYGODNIA KARIERY

8 marca 2021, 12.00-13.00

MONDI ŚWIECIE SA
www.mondijobs.pl, www.mondigroup.com
Informacje o firmie:
Jesteśmy znaczącym europejskim producentem opakowań. Należymy do Grupy Mondi zatrudniającej około 26 000 pracowników w ponad 30 krajach. Kładziemy nacisk na troskę o środowisko, bezpieczeństwo i efektywną interakcję z lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi oraz społecznością lokalną. Mondi oferuje swoim pracownikom interesującą pracę i ciekawe wyzwania zawodowe. Mocną stroną pracy w Mondi jest różnorodność zadań. Nie lubimy się nudzić, a pasja skutecznego działania jest w naszym DNA.
Główni adresaci spotkaniaStudenci kierunków technicznych związanych z mechaniką, elektryką, chemią.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

9 marca 2021, 10.00-11.00

INOFAMA SA
www.inofama.com.pl
Informacje o firmie:
Inofama od 1880 r. produkuje maszyny i urządzenia dla rolnictwa, ochrony środowiska i budownictwa. Obecnie Spółka oferuje klientom rozwiązania oparte na najnowszych trendach i nowinkach technologicznych. Doświadczenie zdobyte na rynkach Europy Zachodniej pozwoliło na wprowadzenie następujących produktów: kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich, takich jak stajnie, przyczepy rolnicze, przyczepy samochodowe, zbiorniki, konstrukcje hal i wiat rolniczych.  Firma oferuje usługi cięcia laserem blach oraz obróbkę skrawaniem metali.  Posiadamy nowoczesną i wydajną cynkownię ogniową.
Główni adresaci spotkaniaStudenci kierunków – mechanika, mechatronika, budowa maszyn, przyszli konstruktorzy, technolodzy.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

9 marca 2021, 11.00-12.00

KRONOSPAN
www.kronospan.pl
Informacje o firmie:
Jesteśmy światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów drewnopochodnych: płyt budowlanych, meblowych i paneli podłogowych, a także komponentów do ich produkcji, takich jak papier bazowy, żywice i laminaty.  W Polsce jesteśmy obecni m.in. w Szczecinie, Szczecinku, Poznaniu, Rudawie, Strzelcach Opolskich, Mielcu, Pustkowie, Jaśle i Rytlu.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

9 marca 2021, 12.00-13.00

CIECH GROUP
www.ciechgroup.com
Informacje o firmie:
Jesteśmy jednym z liderów przemysłu chemicznego w Europie i firmą o bogatej 75-letniej historii. W skład naszej Grupy wchodzi osiem zakładów produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Rumunii. Na Kujawach nasze fabryki zlokalizowane się  w Inowrocławiu, Janikowie i Bydgoszczy. W naszych zakładach produkujemy między innymi sodę, sól, pianki, środki ochrony roślin, opakowania szklane. Eksportujemy je do ponad 100 krajów na świecie, będąc kluczowym dostawcą dla wielu branż.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

10 marca 2021, 10.00-11.00

SPX FLOW
www.spoxflow.com
Informacje o firmie:
SPX FLOW to jeden z największych pracodawców w Bydgoskim Parku Przemysłowo–Technologicznym. Jest ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań z zakresu inżynierii procesowej i automatyki dla branży mleczarskiej, przemysłu spożywczego, morskiego, farmaceutycznego i służby zdrowia. Firma zajmuje się realizacją projektów inżynieryjnych, produkcją wymienników ciepła, pomp oraz zaworów. Inwestycja została objęta obszarem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której ustanowieniu pomagała Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Nowoczesny obiekt zajmujący powierzchnię ponad 30 tys. mkw wybudowany został nakładem ponad 150 mln zł i przyczynił się do stworzenia ponad 500 miejsc pracy na terenie Bydgoszczy.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

10 marca 2021, 14.30-16.00

Rekrutacja od podstaw – start dla młodych, warsztat z Agencją Pracy Gi Group
www.gigroup.com.pl
Informacje o warsztacie:
W czasie warsztatu dowiesz się między innymi:

 • Jak wygląda współpraca z agencją pracy.
 • Gdzie najlepiej szukać ofert pracy.
 • Jak stworzyć dobre CV, aby przyciągnąć uwagę rekrutera.
 • Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Na co rekruter zwraca uwagę.
 • Jak znaleźć swoją pierwszą pracę w konkretnej branży, np. związanej z kierunkiem studiów, bez doświadczenia.
 • Jak odbyć praktyki studenckie i jakie korzyści z nich wynikają.
 • Co zrobić, jeśli od kilku miesięcy wysyłasz CV, nikt do Ciebie nie dzwoni, nie masz żadnej informacji zwrotnej od firm.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do warsztatu

11 marca 2021, 9.30-10.30

Specyfika pracy firmy projektowej, warsztat z Global Maritime
www.globalmaritime.com
Informacje o warsztacie:
Poznaj specyfikę pracy firmy projektowej sektora morskiego oraz energetyki wiatrowej.

W planie warsztatu:

 • główne obszary pracy międzynarodowej firmy projektowej i inżynieryjnej sektora morskiego oraz energetyki wiatrowej,
 • pokaz rutynowych procesów projektowych, analiz lub symulacji z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania projektowego,
 • omówienie procesu projektowania oraz niezależnej weryfikacji projektowej,
 • przedstawienie zagadnień bezpieczeństwa związanych z energetyką wiatrową, włączając przedsięwzięcia morskie.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do warsztatu

11 marca 2021, 11.00-12.00

SOHBI CRAFT POLAND SP. Z O.O.
www.sohbi.pl
Informacje o firmie:

Sohbi Craft Poland Sp. z o.o. to tłocznia z szeroko rozwiniętym zapleczem inżynieryjno-narzędziowym. Nasza fabryka znajduje się w Łysomicach pod Toruniem i funkcjonuje na rynku polskim prawie od 15 lat. Na początku działalności SCPL dostarczało głównie stalowe elementy tłoczone będące elementami obudów ekranów ciekłokrystalicznych do Sharp Manufacturing Poland, przez lata jednak rozwinęło swoje liczne specjalizacje i obecnie oferuje szeroką gamę usług związaną z przemysłem obróbki plastycznej metali. Produkujemy głównie dla przemysłu motoryzacyjnego ale także dla AGD i RTV, w naszej ofercie znajduje się również projektowanie i produkcja tłoczników do obróbki stali, aluminium i miedzi. Dysponujemy bogatym parkiem nowoczesnych maszyn charakteryzującym się wysokim stopniem automatyzacji.  W skład naszej załogi wchodzą specjaliści, inżynierowie, mechanicy i skutecznie zarządzający menadżerowie. z wieloletnim doświadczeniem w swoim zawodzie, którzy przy pomocy nowoczesnych maszyn i urządzeń i pod ścisłym nadzorem procedur jakościowych, dbają o to, aby każdy detal opuszczający naszą fabrykę spełniał nawet najbardziej rygorystyczne wymagania naszych Klientów. Jako zupełnie nowe przedsięwzięcie w 2020 roku uruchomiliśmy linię produkcji półmasek ochronnych typu FFP2.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków – automatyka i robotyka, mechanika, mechatronika, inżynieria materiałowa, informatyka stosowana, zarządzanie i inżynieria produkcji.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

11 marca 2021, 12.00-13.00

KITRON SP. Z O.O.
www.kitron.com
Informacje o firmie:
Nauka poprzez realizację ciekawych projektów, dynamicznie rozwijająca się branża EMS, innowacje, międzynarodowe kontakty – u nas znajdziesz to na co dzień.  Dołącz do grona ponad 1700 pracowników Kitron. Działamy w Polsce, Norwegii, Szwecji, na Litwie, w USA oraz w Chinach. Jako producent elektroniki stale się rozwijamy i współpracujemy z największymi producentami na świecie. Wejdź z nami w świat nowoczesnych technologii! Ciekawe propozycje dla studentów i młodych inżynierów.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków – elektronika, mechatronika, robotyka, automatyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie jakością.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

11 marca 2021, 14.00-15.00

LPP SA
www.lppsa.com
Informacje o firmie:
LPP jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.  Zarządza markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których kolekcje są dostępne na blisko 40 rynkach świata. Firma posiada sieć 1800 sklepów o łącznej powierzchni 1,3 mln m2. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, LPP dystrybuuje rocznie 265 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. Niedawno rozpoczęła jedną z największych inwestycji logistycznych w regionie – budowę Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim, które zatrudni do 1000 osób.
Główni adresaci spotkania: Studenci wiążący swoją przyszłość zawodową z pracą w logistyce.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

12 marca 2021, 10.00-11.00

BELLA SP. Z O.O.
www.tzmo-global.com
Informacje o firmie:
Jesteśmy producentem artykułów higienicznych dla kobiet, mężczyzn oraz taśmy chłonnej. W ramach inwestycji budujemy inteligentną fabrykę, w której produkcja odbywać się będzie automatycznie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.  Pracujemy zgodnie z filozofią Lean Management – 5 S, SMED, TPM. Ważna jest dla nas ochrona środowiska i stosujemy zasadę Zero Waste. Współpracujemy ze szkołami wyższymi i średnimi. Dbamy o rozwój pracowników poprzez szkolenia zewnętrzne  i wewnętrzne, także w zagranicznych spółkach Grupy TZMO. Wspieramy podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
Główni adresaci spotkania: Studenci kierunków – energetyka, mechatronika, automatyka, robotyka, budowa maszyn.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

12 marca 2021, 11.00-12.00

FORMELEON SP. Z O.O.
www.formeleon.com
Informacje o firmie:
Formeleon Sp. z o.o. w Polsce jest pełnowartościową firmą siostrzaną koncernu Rychiger AG ze Szwajcarii. Jesteśmy sprawnie funkcjonującym przedsiębiorstwem branży budowy maszyn i narzędzi z długoletnim doświadczeniem (poprzednio K.P. Formit).  Działamy w branży budowy maszyn i narzędzi z długoletnim doświadczeniem w zakresie konstruowania i produkcji maszyn specjalnych i urządzeń, budowy narzędzi, budowy prototypów, wyposażenia, przyrządów kontrolnych i montażowych, znane jako solidny dostawca prostych, jak też wysoce złożonych podzespołów do maszyn z zastosowaniem maszyn CNC i konwencjonalnych. Produkujemy części maszyn i części dla przemysłu energetycznego, samochodowego i przemysłu poszukiwań ropy naftowej i gazu, wykonanie form wtryskowych, tłoczników, wykrojników, przyrządów do obróbki skrawaniem, przyrządów montażowych, spawalniczych oraz prototypów maszyn i urządzeń, maszyny dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i opakowaniowego oraz ich części zbudowanych z różnych materiałów (stal nierdzewna, aluminium oraz tworzywa sztuczne).
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

W przypadku pytań dotyczących Tygodnia Kariery zapraszamy do kontaktu z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną:

Natalia Bojarska, Zespół ds. szkolnictwa zawodowego

n.bojarska@strefa.gda.pl, tel. 667 200 060