• 09KWI 2021

  • POMORSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA I NICOLAUS BANK WSPIERAJĄ PRZEDSIĘBIORCÓW

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpoczęła współpracę z bankami w zakresie promocji wsparcia dla przedsiębiorców, oferowanego przez Polską Strefę Inwestycji. Do grona partnerów Strefy właśnie dołączył Nicolaus Bank.

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji.

Podpisane przez PSSE oraz Nicolaus Bank porozumienie ma przyczynić się do poszerzania wiedzy wśród przedsiębiorców na temat oferowanej pomocy publicznej, a tym samym ma doprowadzić do pobudzenia gospodarczego całego regionu.   

„Inicjatywa powstała z myślą o przedsiębiorcach, którzy szukają źródeł finansowania na swoje inwestycje w bankach. Taka współpraca ułatwi przedsiębiorcom uzyskanie wsparcia, polegającego na odzyskaniu kosztów inwestycji - poprzez niepłacenie podatku dochodowego - w maksymalnej wysokości od 35% dla dużych przedsiębiorców, 45 % dla średnich oraz 55% dla mikro i małych. Współpraca niewątpliwie wzmocni także pozycję Nicolaus Banku, uzupełniając zakres jego usług skierowanych do biznesu” – Przemysław Sztandera, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o.

„Chętnie finansujemy projekty rozwojowe firm, głównie tych z sektora MŚP. Dzięki współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną nasi klienci mogą odważniej podchodzić do swoich planów inwestycyjnych. Teraz nasi Doradcy ds. klientów biznesowych będą łączyć doradztwo w zakresie oferty kredytowej Nicolaus Banku z poradami w zakresie możliwego do uzyskania wsparcia Strefy. A wszystko to z korzyścią dla naszych klientów i rozwoju gospodarczego regionu”  – Grzegorz Flanz, Wiceprezes Nicolaus Banku.