• 22CZE 2021

  • TELE-FONIKA Kable z decyzją o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji

Wiodący europejski producent kabli i przewodów zainwestuje co najmniej 137 milionów złotych w rozbudowę zakładu w Bydgoszczy. Projekt otrzymał wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Grupa TELE-FONIKA Kable S.A. (TF Kable) znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej. Jest wiodącym europejskim producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty przedsiębiorstwa znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach.

Planowana Inwestycja będzie polegać na rozbudowie obecnego Zakładu w Bydgoszczy poprzez budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 6,7 tys. m2 wraz z estakadą i infrastrukturą pomocniczą oraz pozostałych budynków obsługujących cały proces produkcyjny. W ramach prac budowlanych przedsiębiorstwo planuje również budowę infrastruktury pomocniczej m.in. doprowadzenie niezbędnych dróg do nowej hali, budowę placów składowych i budynków w celu zintegrowania obecnej części Zakładu z nową inwestycją i zapewnienia odpowiedniego ciągu produkcyjnego.

- Z dumą obserwuję rozwój polskich przedsiębiorców, którzy odgrywają ogromną rolę nie tylko na rynku krajowym, ale także zagranicznym. Tele-Fonika Kable jest niewątpliwie międzynarodowym liderem, który tworzy wizerunek naszego kraju, jako niezawodnego partnera biznesowego. Cieszę się, że możemy wspierać takie przedsiębiorstwa i, że przyznana TF Kable decyzja o wsparciu pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz dalszy jeszcze bardziej dynamiczny rozwój – powiedział Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W skład Grupy TELE-FONIKA Kable wchodzi obecnie kilka spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję wyrobów na całym świecie, 8 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 – w Serbii, 1 – na Ukrainie oraz 2 – w Wielkiej Brytanii) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych (Polska).