• 21LIP 2022

  • Eksperci PSSE autorami „Komentarza do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji”

Wydawnictwo C.H. BECK wydało kolejny komentarz do ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, którego autorami są eksperci Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: r. pr. dr Marta Dargas-Draganik, r.pr. Jacek Formela, r.pr. Wiktoria Mazur-Magier, r.pr. Marek Stanke oraz dr Katarzyna Welzant, pod. red. r. pr. dr Marta Dargas-Draganik, r.pr. Jacek Formela

Druga edycja publikacji stanowi kompleksowe omówienie ustawy z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, która wprowadziła mechanizm udzielania przedsiębiorcom wsparcia w realizacji projektów w Polsce. Ponadto rozszerza zakres o omówienie rozporządzenia Rady Ministrów z 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji, które jest kluczowe w zakresie funkcjonowania przedsiębiorców oraz zwolnień z podatku dochodowego. Przybliża także ustawę z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych oraz ustawę z 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.

Publikacja jest jedynym na rynku komentarzem do ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Wierzymy, że stanie się on istotnym podręcznikiem funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji dla przedsiębiorców, JST, organów administracji publicznej oraz spółek zarządzających PSI. 

Księgarnia BECK