• 25LIP 2022

  • Delegacja z Nigerii

W piątek (22 lipca) w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym gościliśmy delegacje nigeryjskiego Instytutu Polityki i Studiów Strategicznych (National Institute of Policy and Strategic Studies, NIPSS). Instytut zajmuje się badaniami i analizami w zakresie polityki publicznej oraz prowadzeniem szkoleń dla osób zajmujących specjalistyczne i kierownicze stanowiska w administracji publicznej i służbach mundurowych.

Jacek Formela Dyrektor Działu Inwestycji Strefowych wraz z Paulą Tęczą specjalistą ds. pozyskiwania inwestorów PSSE przedstawili sposób działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz zadania, realizowane przez  Pomorską SSE przede wszystkim związane z promowaniem szkolnictwa zawodowego. Jaśmina Zwierz z Gdańskiego Parku Naukowo - Technologicznego omówiła zadania realizowane przez Park. Anna Ciosek i Paweł Falkowski z Invest in Pomerania zwrócili uwagę na realizowaną inicjatywę w kwestii zwiększania atrakcyjności województwa pomorskiego dla zagranicznych inwestycji.

Spotkania z zagranicznymi instytucjami pozwalają na wymianę doświadczeń. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy przedstawić działania podejmowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Gdański Park Naukowo- Technologiczny. Wierzymy, że w przyszłości uda nam się nawiązać szerszą współpracę z Instytutem – powiedział Jacek Formela, Dyrektor Działu Inwestycji Strefowych.