• 01LUT 2024

  • Nowe inicjatywy promocyjne dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego w branży półprzewodników

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna od lat skutecznie przyciąga zagraniczne inwestycje. Mając na uwadze wzrost globalnego zapotrzebowania na półprzewodniki, podpisanie European Chips Act oraz warunki geopolityczne, postanowiła skoncentrować się na tym sektorze, który zyskuje coraz większe znaczenie w globalnej gospodarce. Nowe plany mają na celu stworzenie dogodnych warunków dla zagranicznych inwestorów, zachęcając ich do ulokowania swoich środków w regionie.

Jednym z kluczowych elementów strategii jest członkostwo PSSE w SEMI. Ta prestiżowa organizacja zrzesza liderów i ekspertów z branży półprzewodnikowej, umożliwiając wymianę doświadczeń, wiedzy i nawiązywanie nowych partnerstw. Dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest to unikalna szansa na promocję regionu jako atrakcyjnego miejsca dla firm z tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny.

W ramach członkostwa w SEMI, w dniach 6-8 marca 2024 roku, PSSE planuje wzięcie udziału w prestiżowym wydarzeniu branżowym – Industry Strategy Symposium, które odbędzie się w Wiedniu.

Industry Strategy Symposium (ISS) Europe to najważniejsze wydarzenie dla przedstawicieli branży półprzewodnikowej organizowane przez stowarzyszenie SEMI. Tegoroczne ISS dostarczy cennych spostrzeżeń dotyczących wyzwań oraz możliwości, które stoją przed europejską gospodarką. Europa przyczynia się bezpośrednio do rozwoju złożonego ekosystemu półprzewodników, jednocześnie umacniając swoją pozycję jako istotnego gracza w tym dynamicznym i konkurencyjnym sektorze przemysłowym.

Rozwinięcie działalności w sektorze półprzewodników, to nie tylko szansa na przyciągnięcie nowych inwestycji, ale także stworzenie nowoczesnych miejsc pracy, rozwój infrastruktury technologicznej oraz zwiększenie konkurencyjności regionu. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki swoim nowym planom promocyjnym, potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój gospodarczy i przyciąganie innowacyjnych przedsiębiorstw do serca Polski.