• 08MAR 2024

  • Inowrocław z nowoczesnym centrum robotów przemysłowych

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu podpisali umowę dotyczącą utworzenia Centrum Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP) w Inowrocławiu. Ośrodek będzie zlokalizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Dworcowej 25.

Nowoczesny ośrodek edukacyjny będzie zarówno uzupełnieniem oferty szkół branżowych, jak i odpowiedzią na zapotrzebowanie zmieniającego się rynku pracy. Realizowane w nich zajęcia kierowane będą do uczniów, nauczycieli oraz przedsiębiorców, którzy będą chcieli podnieść kwalifikację swoich pracowników w zakresie automatyki i robotyki. Program kursów ustalany będzie indywidualnie i dostosowywany do potrzeb grup szkoleniowych.

Poprzez działalność Centrum Programowania Robotów Przemysłowych chcemy wypełnić lukę w edukacji praktycznych umiejętności. Takie umiejętności są kluczem do sukcesu w każdym zawodzie, dlatego w naszych ośrodkach prowadzimy zajęcia na robotach, z którymi absolwenci spotkają się w przedsiębiorstwach. Obecnie mamy trzy takie ośrodki: w Gdańsku, we Włocławku oraz w Grudziądzu. Zainteresowanie kursami stale rośnie, dlatego otwieramy kolejne filie, aby zapewnić jak najwięcej szkoleń zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów – mówi Przemysław Sztandera Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Centrum Programowania Robotów Przemysłowych to autorski projekt Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy w wykwalifikowaną kadrę w zakresie automatyki i robotyki. CPRP uzupełnia wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole o zajęcia praktyczne.

CPRP funkcjonuje obecnie w Gdańsku, we Włocławku oraz Grudziądzu. Realizowane w nich kursy dostępne są zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, pracowników przedsiębiorstw z sektora MŚP oraz doradców zawodowych. Planowana w Inowrocławiu filia Centrum przyniesie korzyści zarówno przedsiębiorcom z regionu, którzy zyskają dobrze wykwalifikowanych pracowników oraz młodym ludziom, którym pomoże wejść na rynek pracy z praktyczną wiedzą.