26 SIE 2024
-
12CZE 2024
-
Inwestor PSSE wmurował kamień węgielny pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych
Firma Baltic Towers symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczęła budowę hali produkcyjno – magazynowej do produkcji morskich wież wiatrowych. Inwestycja szacowana na około 200 mln EUR otrzymała wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W Gdańsku na Wyspie Ostrów oficjalnie rozpoczęto prace budowlane największej i najbardziej zaawansowanej fabryki morskich wież wiatrowych w Europie. Fabryka będzie w stanie produkować nawet 150 wież rocznie, które zostaną postawione między innymi na Morzu Bałtyckim. Inwestycja to efekt współpracy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., firmy GRI Renewable Industries oraz powołanej do realizacji tego zadania Spółki Baltic Towers. Zaangażowana w projekt jest także Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która udzieliła wsparcia w postaci ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
- Realizowana inwestycja jest kluczowa dla polskiej branży offshore, ponieważ znacząco przyczyni się do bezpieczeństwa dostaw energii dla tego sektora, oferując stabilne, niezawodne i odnawialne źródło energii. Fabryka na stałe wpisze się w krajobraz gospodarczy Trójmiasta, przywracając funkcje przemysłowe na obszarze wyspy Ostrów. To także kluczowy element strategii zrównoważonego rozwoju, który pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi, wspiera rozwój gospodarczy i przyczynia się do poprawy jakości życia społecznego – mówi Błażej Konkol Wiceprezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o.
Udzielona ulga podatkowa w ramach Polskiej Strefy Inwestycji to nie jedyny wkład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w realizację tego przedsięwzięcia. Spółka zrealizowała projekt inwestycyjny mający na celu modernizację terenów Wyspy Ostrów, doprowadzając ją do stanu atrakcyjności inwestycyjnej. Wśród wielu wykonanych prac warto wyróżnić: modernizację hal nr 26 i 33, wybudowanie nowoczesnej płyty montażowej o pow. 10 tys. m2, wybudowanie stacji transformatorowej i sieci gazów technicznych oraz rozbiórkę wyłączonych z użytkowania budynków.
- Projekt rewitalizacji frontu Wyspy Ostrów pozwolił na otwarcie nowego rozdziału transformacji energetycznej kraju, która jest niezwykle potrzebna do przejścia polskiej gospodarki na model niskoemisyjny przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego – dodaje Błażej Konkol Wiceprezes PSSE.
Podobne aktualności
-
-
26 SIE 2024
Zaproszenie do składania ofert na audyt działań spółki w zakresie cyberbezpieczeństwa
-
22 SIE 2024
Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym 349.PSSE
-
22 SIE 2024
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wręcza 400. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
-
13 SIE 2024
Zaproszenie do składania ofert - audyt działań Spółki
-
25 LIP 2024
Przedłużony nabór - Gryf Gospodarczy
-
11 LIP 2024
Spotkanie Prezesa PSSE Mirosława Kamińskiego z Marszałkiem Województwa Pomorskiego i Wójt Gminy Pruszcz Gdański
-
10 LIP 2024
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Liderem Wsparcia Inwestycji
-
27 CZE 2024
Informacja o składzie Zarządu PSSE
-
24 CZE 2024
Firma Plastica zainwestuje 50 mln zł w dalszy rozwój