Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 28.02.2020

Flex rozbudowuje centrum logistyczno-magazynowe

Firma Flex zakończyła kolejny etap rozbudowy swojego parku przemysłowego, zlokalizowanego  w Tczewie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

26 lutego 2020 r., odbyło się uroczyste otwarcie drugiej części centrum logistyczno-magazynowego. W wydarzeniu udział wzięli między innymi: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, Poseł na Sejm RP z okręgu tczewskiego – Kazimierz Smoliński, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Przemysław Sztandera, przedstawiciele lokalnych instytucji, korporacji Flex oraz pracownicy firmy.

 

Koncepcja rozbudowy centrum logistyczno-magazynowego została sfinalizowana w drugiej połowie 2017 roku. Powodem było zapotrzebowanie na miejsce do składowania komponentów i produktów gotowych oraz przestrzeń potrzebną do efektywnego zarządzania procesami logistycznymi i wysyłkami. Do połowy 2019 roku wykonano wszystkie prace ziemne, położono fundamenty i przygotowano całą infrastrukturę kampusu wraz z drogami, chodnikami oraz parkingami. Następnie do końca 2019 r. zakończono budowę konstrukcji budynku, a na początku 2020 r. podłączone zostały wszystkie systemy i instalacje wewnętrzne.

 

Nowa część centrum logistyczno-magazynowego obejmuje powierzchnię 9000m2, w tym 7000m2 przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, w której można pomieścić aż 8000 palet. Dodatkowo posiada 8 doków załadunkowych oraz zaplecza socjalno-biurowe, zarówno dla pracowników Flex jak i kierowców dowożących czy odbierających towary. 

 

Jak przystało na nowoczesną firmę, nowa część centrum logistyczno-magazynowego, wyposażona została w innowacyjne systemy wspomagające zarządzanie magazynowaniem oraz logistyką komponentów i produktów, w tym m.in. nowoczesny sposób składowania materiału na regałach, autonomiczne wózki do transportu wewnętrznego, czy ścieżka indukcyjna, pozwalająca na automatyczną nawigację wózków pomiędzy regałami.

 

Podczas uroczystości otwarcia, Janos Lang - Dyrektor Generalny, Flex Poland powiedział

 

Nasz ciągły rozwój napędzany jest przez poszerzanie portfolio naszych klientów, budowanie nowych kompetencji oraz wdrażanie innowacyjnych technologii. W związku z tym, potrzebowaliśmy więcej miejsca na nowe przedsięwzięcia, dlatego otwieramy dziś rozbudowany budynek logistyczno-magazynowy, który wyposażony został w nowoczesne systemy obsługi i kontroli operacji. Jestem bardzo dumny z tego, że Flex w Tczewie już od 20 lat dynamicznie się rozwija i jestem przekonany, że będziemy to kontynuować w następnych latach.”

 


W trakcie wydarzenia wystąpili również: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, Poseł – Kazimierz Smoliński, Zastępca Prezydenta Tczewa ds. Gospodarczych – Adam Burczyk oraz Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Przemysław Sztandera.

 

W swoich wypowiedziach Panowie podkreśli jak istnienie i rozwój firmy Flex, wpływa na cały region. „20 lat temu w naszym mieście panowało ogromne bezrobocie. Wtedy pojawiła się w Tczewie firma Flex, która zagwarantowała zatrudnienie mieszkańcom oraz dała szansę na rozwój miasta.” – powiedział Pan Adam Burczyk.

 

„Flex stawia nie tylko na rozwój swoich pracowników, ale także wspiera lokalne szkoły, między innymi poprzez stypendia dla najlepszych uczniów. Poza tym firma współpracuje z uczelniami wyższymi. W zeszłym roku uruchomiła także żłobek Flex Kids w Tczewie, który umożliwia pracownikom powrót do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka. Dzięki temu można zaobserwować, że Flex dba o przyszłych pracowników już od najmłodszych lat.” – zaznaczył Marszałek Józef Sarnowski.

 

Od 20 lat wspieramy rozwój firmy Flex, która poprzez swoje inwestycje wywiera ogromny wpływ na rozwój regionu. Inwestycje stworzyły nie tylko 3300 miejsc pracy w Spółce ale pozwoliły także rozwinąć się poddostawcom i kooperantom którzy dzięki temu mogli rozwinąć swoją działalność tworząc dodatkowe miejsca pracy i poszerzać wachlarz świadczonych usług. Ten rozwój może być obecnie dodatkowo wsparty przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Zachęcam wszystkich do współpracy i skorzystania z szans jakie daje Polska Strefa Inwestycji wspierająca w szerokim zakresie również małe i średnie przedsiębiorstwa -dodał Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

 

Gratuluję dotychczasowych dokonań i życzę dalszych sukcesów”- spuentował Poseł Kazimierz Smoliński.

 

Otwarta nowa część centrum logistyczno-magazynowego znacząco wzmacnia procesy logistyczne i rozszerza pojemność magazynową, rozwijającego się od 2000 roku park przemysłowego Flex w Tczewie. Na terenie parku, funkcjonują 4 budynki o łącznej powierzchni przekraczającej 81 000m2. Trzy z nich pełnią funkcję produkcyjną. W pierwszym, powstają obudowy i części metalowe. W drugim i trzecim, odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz gotowych urządzeń elektronicznych. A czwarty to wspomniane wcześniej centrum logistyczno-magazynowe.

 

Flex w Tczewie, oferuje swoim klientom całą gamę usług, poczynając od zaprojektowania produktu, poprzez opracowanie i optymalizację linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej, czy elektroniki użytkowej. Klientami firmy są zarówno światowe korporacje, firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

 

O inwestorze:

 

Flex (dawniej Flextronics) dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynierii, produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw w czasie rzeczywistym oraz usługi logistyczne, dla firm każdej wielkości, z różnych branżach i na różnych rynkach. Flex zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach na całym świecie.