Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 06.09.2018

Klasa patronacka Wika Polska i PSSE w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku

Klasa patronacka firmy Wika Polska oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.

 

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku, została podpisana umowa o utworzeniu klasy patronackiej przez firmę Wika Polska oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. Patronatem objęto klasę – technik mechatronik i technik mechanik.

WIKA Polska jest częścią i jednym z największych przedsiębiorstw w grupie WIKA. Firma jest kontynuacją 100-letniej tradycji dobrze znanej i rozpoznawalnej marki KFM. Firma działa na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Włocławek.

 

Powołanie klasy patronackiej jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracowników w firmie, która w bardzo szybkim tempie poszerza swoją działalność.

Nauka w klasie patronackiej odbywać się będzie w systemie kształcenia dualnego. Uczniowie tej klasy będą mieli możliwość zdobycia kompetencji w naturalnych warunkach, a także poszerzyć swoje kwalifikacje podczas dodatkowych kursów specjalistycznych. Dla najlepszych uczniów firma ufunduje stypendia.

 

W ramach podpisanej umowy o współpracy Wika Polska przekazała szkole czek w wysokości 20 tys. zł. na rozbudowę bazy dydaktycznej.

 

Jest to kolejna klasa patronacka powołana przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. w ramach programu - PRAKTYCZNIE KOMPETENTNI.