Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 01.07.2019

Nowy inwestor w naszej Strefie

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu inwestycji firmie Multi-Tab. Przedsiębiorca uruchomi w Gdyni zakład produkujący kompleksowe oznakowanie dla branży energetycznej.  

Muti-Tab  jest producentem tablic tłoczonych w aluminium, tabliczek z laminatów grawerskich do znakowania kabli oraz tablic ostrzegawczych. Ich system "SKŁADAK" - umożliwia samodzielne przygotowanie potrzebnego oznakowania.  Produkty wyposażone w tagi RFID i QR kody wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem na urządzenia przenośne tworzą  System Oznakowania Elektronicznego (SOE). System ten pozwala na automatyzację wprowadzania informacji do baz danych, celem inwentaryzacji, diagnozowania oraz monitorowania obiektów. Z produktów firmy Multi-Tab korzystają najwięksi polscy dystrybutorzy energii: ENERGA Operator, ENEA Operator, PGE Dystrybucja, TAURON Dystrybucja.

To już 18. decyzja wydana przez PSSE w ciągu roku od uchwalenia Ustawy o wspieraniu inwestycji . Przedsiębiorcy zadeklarowali otworzenie 204 nowych miejsca pracy oraz nakłady inwestycyjne na poziomie 376 mln zł.  13 z nich to firmy polskich, a 5  -z kapitałem zagranicznym.  8 firm to duże przedsiębiorstwa, a 10 – mikro, małe i średnie.