Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 27.04.2018

Otwarcie pracowni mechatroniki i automatyki w ZSMEiE w Toruniu

25 kwietnia br. w Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu odbyły się trzy ważne wydarzenia, 18 Festiwal Talentów Technicznych µElektra, otwarcie pracowni mechatroniki i automatyki ufundowanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. oraz Inauguracja Toruńskiej Sieci Szkolnych Doradców Zawodowych.

 

µElektra jest festiwalem skupiającym uczniów pasjonujących się projektami technicznymi i chcącymi zaprezentować swoje autorskie prace szerszemu gronu odbiorców. Każda edycja festiwalu zakończona jest wyborem najlepszych projektów. W tegorocznej 18 edycji nagrody zwycięzcom festiwalu wręczyli: Marzena Machałek Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Prezydent Torunia Michał Zaleski. W wydarzeniu wzięli udział również Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Parlamentarzyści, Dyrektorzy Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Toruniu, a także dyrektorzy i pracodawcy współpracujący ze szkołą.

 

Następnie Wiceprezes PSSE Paweł Lulewicz oficjalnie otworzył pracownię mechatroniki i automatyki, na którą Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. przekazała darowiznę w wysokości 50 tys zł.

 

Kolejnym punktem wydarzenia była Inauguracja Sieci Szkolnych Doradców Zawodowych, której celem jest szerzenie dobrej praktyki i budowanie współpracy pomiędzy nauczycielami prowadzącymi doradztwo zawodowe w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

Wiceminister edukacji przekazała szkole informację o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku ZSMEiE o utworzeniu w szkole nowego zawodu Technik programista, prowadzonego w ramach eksperymentu pedagogicznego. ZSMEiE byłoby pierwszą szkołą w Polsce kształcącą w tym zawodzie.