Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 01.02.2019

Przedsiębiorczość na śniadanie

Współpraca pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną a inwestorami strefowymi, wsparcie ich działalności  i możliwości pozyskania pomocy publicznej były głównymi tematami Śniadania Strefowego w Toruniu.

 

Śniadania Strefowe to cykl spotkań ze środowiskiem biznesu organizowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, które umożliwiają nawiązanie kontaktów i współpracy.

 

Podczas toruńskiego Śniadania Prezes PSSE Przemysław Sztandera powitał 6 nowych strefowych inwestorów i wręczył im decyzje o wsparciu ich inwestycji, które stanowią podstawę do zwolnienia z podatku dochodowego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Są nimi spółki: AG-REM Remigiusz Gryń, Ciech Soda Polska, Hanzatec, Sano-Nowoczesne Żywienie Zwierząt, TMA Automation, Unipiek M. Kwaśniak.

 

- Witamy w naszej strefowej rodzinie. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najlepsze warunki rozwoju, opiekę, wsparcie i pomoc na każdym etapie realizacji inwestycji – podkreślił Przemysław Sztandera. 

 

Podczas spotkania swoim doświadczeniem i ofertą dla przedsiębiorców podzielili się  uczestnicy Programu Partner.  Michał Rafałowicz z firmy Cresa Polska mówił o korzyściach dla najemców, Łukasz Stabiński i Mateusz Ścisło z Innovative Solutions o przygotowaniu przedsiębiorstwa do aplikowania o pomoc publiczną pod kątem dokumentowania i księgowania prac B+R, a Henryk Jaszcz z IFM Electronic o innowacjach.

Program Partner PSSE to projekt Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwiający nawiązywanie kontaktów pomiędzy inwestorami Strefowymi a firmami przez nią rekomendowanymi. W Programie uczestniczy obecnie 9 firm. Wciąż można do niego dołączyć.

 

Więcej: https://www.strefa.gda.pl/zostan-partnerem-biznesowym-psse,1579,pl.html