Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 13.02.2020

Przemysł 4.0 w akcji. Zapraszamy na „Pomorskie Dni Druku 3D”

Interesuje Cię temat sztucznej inteligencji, drukarek 3D i przede wszystkim poszerzanie wiedzy związanej z Przemysłem 4.0?  Zapraszamy na kolejną edycję Pomorskich Dni Druku 3D. To już czwarta odsłona wydarzenia i jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0. W dniach: 25-26 lutego 2020 roku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkają się specjaliści technologii addytywnych.

 

Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przez  kluczowe Parki Naukowo-Technologiczne w Trójmieście: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny z Gdyni i Gdański Park Naukowo-Technologiczny,  w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. 

 

Druk 3D jest coraz bardziej znany i dostępny przedsiębiorcom. Wciąż jednak poszukiwane jest jego zastosowanie w obszarze usprawnienia procesów produkcyjnych. Staje się to szczególnie ważne przy zapowiadanym na nadchodzące lata spowolnieniu gospodarczym. Technologia druku 3D może być odpowiedzią dla producentów poszukujących elastycznych rozwiązań w zakresie optymalizacji produkcji, gdyż Polska może pochwalić się liderami w zakresie nowych rozwiązań w dziedzinie druku 3D.

 

Nowością nadchodzącej edycji Pomorskich Dni Druku 3D będzie blok inspiracyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną historie sukcesu polskich startupów, które w krótkim czasie rozwinęły koncept i wzbudziły zainteresowanie takich inwestorów, jak Michał Sołowow. Uczestnicy będą także mieli okazję zapoznać się z innym polskim rozwiązaniem - wirtualną platformą 3YOURMIND. Umożliwia ona nie tylko integrację firm z branży 3D, ale także automatyczną wycenę, dobór technologii wytwarzania oraz sprawne zamówienie wydruku 3D w najbardziej optymalnej cenie. Nie zabraknie również obszernego bloku na temat opłacalności zastosowań przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego oraz możliwości pozyskiwania dofinansowań na maszyny i technologie.

   

Michał Pęczek z BIBUS MENOS zaprasza na wydarzenie: 

Możemy dziś już śmiało mówić o nowej erze w branży druku 3D. Doskonale wiemy, że wytwarzane w ten sposób elementy znajdują zastosowanie zarówno w medycynie, przemyśle samochodowym czy protetyce. Z drukarek 3D korzystają także firmy jubilerskie czy studia filmowe do tworzenia poklatkowych animacji. Innowacje, jakie pojawiają się w tym obszarze i o jakich chcemy rozmawiać podczas konferencji, dotyczą optymalizacji procesów produkcyjnych oraz automatyzacji obsługi klienta”. 

 

Rejestracja: tutaj

 

Załączniki