Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 01.04.2020

Razem możemy więcej - Paweł Lulewicz o działaniach PSSE

Express Biznesu - O działaniach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w związku z trwającą epidemią opowiedział wiceprezes –  Paweł Lulewicz: 

 

Już w pierwszych dniach po pojawieniu się zagrożenia epidemii w Polsce, nasza Strefa przyłączyła się do działań wspierających przedsiębiorców oraz pojawiające się w naszym regionie potrzeby i wyzwania. Zainicjowaliśmy akcję społeczno-biznesową „Razem w walce z koronawirusem”, skierowaną do przedsiębiorców, którzy mogą zaoferować różnego rodzaju #WolneZasoby. Mowa tu o zasobach produkcyjnych, surowcach, materiach, gotowych produktach, środkach dezynfekcyjnych, produktach BHP, sprzęcie medycznym, ale także np. udostępnieniu powierzchni magazynowej. Do akcji przystąpiło kilkanaście podmiotów, ich dane przekazaliśmy stosownym służbom na poziomie centralnym, które koordynują zakup poszczególnych materiałów i środków. Obecnie wszelkie zakupy są koordynowane za pośrednictwem Platformy Zakupowej Ministerstwa Zdrowia.

 

Wychodząc naprzeciw najważniejszym aktualnie potrzebom, jako Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, udostępniliśmy powierzchnię w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym firmom, które zajmują się m.in. produkcją testów na koronawirusa. Ponadto wspieramy także inne działania firm z Pomorza, podejmujących produkcję różnego rodzaju wyposażenia oraz środków ochrony osobistej takich jak np. przyłbice medyczne.

 

Z uwagą obserwujemy rozwój sytuacji i jesteśmy pełni uznania dla firm, które mimo trudnych warunków, każdego dnia podejmują decyzję o kontynuowaniu produkcji. Dla naszych klientów priorytetem jest utrzymanie miejsc pracy i zachowanie płynności finansowej. Przedsiębiorcy ze Strefy, pamiętając także o zasadach bezpieczeństwa i w trosce o swoich pracowników, wprowadzili w swoich zakładach ograniczenia i procedury bezpieczeństwa.

 

Wierzymy, że podjęte działania zarówno na poziomie Rządu, a także w każdej firmie, zminimalizują straty wynikające z epidemii, a po zakończeniu kryzysu, przedsiębiorcy będą mogli wrócić na ścieżkę rozwoju i podejmować kolejne odważne decyzje inwestycyjne.

 

źródło: http://expressbiznesu.pl/2020/04/01/pawel-lulewicz-o-aktualnej-sytuacji-gospodarczej/