Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 24.01.2020

Spotkanie Noworoczne dla Inwestorów i Partnerów PSSE

Najwięksi ubiegłoroczni inwestorzy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Anwil Włocławek, Bella z Torunia, Iglotex ze Skórcza a także wielu inwestorów różnych branż z sektora MŚP, zarówno z Pomorza, jak z całych Kujaw, uczestniczyło w dniu 22 lutego w Spotkaniu Noworocznym PSSE w Warlubiu, które odbyło się w hotelu Hanza Pałac. W ramach wydarzenia miało miejsce wręczenie okolicznościowych nagród dla inwestorów za najwyższe nakłady inwestycyjne w PSSE, wręczenie nowych decyzji o wsparciu, a także nastąpiło przyznanie certyfikatów Ambasadora Polskiej Strefy Inwestycji.

 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała nagrody za 2019 rok dla następujących firm:

 

  1. Nagroda dla Anwil S.A za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii duże przedsiębiorstwa.
  2. Nagroda dla Iglotex S.A za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie pomorskim w kategorii duże przedsiębiorstwa.
  3. Nagroda dla Przedsiębiorstwa Zagranicznego „Mez Technik” z o.o. (z udziałem zagranicznym) za najwyższe nakłady inwestycyjne w kategorii średnie przedsiębiorstwa
  4. Nagroda dla Indusco spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie pomorskim w kategorii małe przedsiębiorstwa
  5. Nagroda dla MIKOBUD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii małe przedsiębiorstwa 
  6. Nagroda dla Proteh GlassDeep z o.o. za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie pomorskim w kategorii mikro przedsiębiorstwa
  7. Nagroda dla Plastica z o.o. za największą łączną liczbę zezwoleń i decyzji o wsparciu w historii Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  8. Nagroda dla REM-TECH Wiktoria Montewska za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii mikro przedsiębiorstwa.
  9. Nagroda dla firmy SKAT Transport spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego na terenie województwa pomorskiego.
  10. Nagroda dla International Paper-Kwidzyn sp. z o.o. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego na terenie województwa pomorskiego.
  11. Nagroda dla Lacroix Electronics z o.o. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego na terenie województwa pomorskiego.
  12. Nagroda dla Wika Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SGF sp. k. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
  13. Nagroda dla MrGarden z o.o. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
  14. Nagroda dla Katarzynki Akcesoria Meblowe z o.o. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego .
  15. Nagroda dla Poland Tokai Okaya Manufacturing z o.o. za modelową współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego  na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Przyznano także Nagrodę Specjalną Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla firmy Bibus Menos sp. z o.o.

 

Przyznano certyfikaty Ambasadora Polskiej Strefy Inwestycji następującym osobom:

 

  • Paweł Neumann i Roman Grzymowicz – TZMO SA
  • Szymon Piotrowski - Boryszew Automotive Plastics Sp. z o.o
  • Bartosz Bloch - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
  • Roman Rogalski – Prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan

 

Nowe decyzje o wsparciu w ramach projektów Polskiej Strefy Inwestycji otrzymały firmy:

 

  • Inter Metal sp. z o.o.
  • Firma Produkcyjno- Handlowo-Usługowa Oplast-Recykling Jerzy Kmita
  • MIKOBUD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  • Pekabex Pref S.A.
  • Energy 5 sp. z o.o.
  • Szatkowski s.c. Leszek, Mirosław, Wiesław Szatkowscy, STG sp. z o.o.
  • MŁYNY SZCZEPANKI sp. z o.o.
  • POIB Radosław Staniszewski
  • WellU Science & Technology sp. z o.o
  • Hydraulika Siłowa Hydromech S.A.
  • GM International sp. z o.o.
  • Wiesława Gielecka Cargo Lift
  • Guala Closures DGS Poland S.A.
  • For Nature Solutions sp. z o.o.
  • Bella sp. z o.o.

Wszystkim osobom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu, dziękujemy także  za obecność wszystkim przedstawicielom Inwestorów, przedsiębiorcom i naszym Partnerom, którzy wspólnie z nami przyczyniają się do umacniania wysiłków na rzecz  rozwoju gospodarczego Pomorza i Kujaw.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym firmom gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów w 2020 roku !