Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 18.07.2018

Strefa wspiera podmioty ekonomii społecznej

Usługi doradztwa biznesowego świadczone przez Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną pomogły podmiotom z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej otrzymać dotację na tworzenie nowych miejsc pracy  na Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 

Otrzymało je 5 z 10 spółdzielni społecznych z Gdańska, Tczewa, Sulęczyna, Stężycy i Pucka, w których pracę  znajdą m.in. osoby z niepełnosprawnością i długotrwale bezrobotne.
Celem projektu jest rozwój podmiotów, które w swojej działalności gospodarczej łączą cele społeczne i ekonomiczne. Pomoc skierowana jest na wzrost zatrudnienia i aktywności społecznej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

 

Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która jest jednym z partnerów tego projektu, na uroczystości wręczenia dotacji reprezentował Radosław Wika, dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. - PSSE i GPNT poza wspieraniem z jednej strony dużego biznesu, a z drugiej - startupów, chętnie podejmuje takie prospołeczne inicjatywy, w których wiedza i doświadczenie naszych specjalistów mogą być wykorzystane w tak szczytnym celu. Nasi eksperci weryfikowali założenia biznes planów podmiotów uczestniczących w projekcie, m.in. pod kątem biznesowym, finansowym, merytorycznym, wejściem na rynek i doradzali najlepsze rozwiązania – podkreśla dyrektor Wika.