Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi działania związane ze wspieraniem aktywności międzynarodowej przedsiębiorców działających w obszarze oddziaływania PSSE. Przedstawiciele Strefy reprezentują region na kluczowych targach i wydarzeniach gospodarczych związanych z eksportem, m. in. Expo Real (San Francisco, Tajpej oraz Monachium), SEMICON (Monachium), PAIH Forum Biznesu (Warszawa).

PSSE zbiera od przedsiębiorców strefowych informacje dotyczące ich docelowych kierunków rozwoju eksportu oraz przekazuje przedsiębiorcom informacje o ofercie IOB dotyczącej możliwości uczestniczenia w misjach gospodarczych i w międzynarodowych wydarzeniach eksportowych.

PSSE czynnie wspiera Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) w zakresie promocji wśród przedsiębiorców możliwości skorzystania z lokalnego wsparcia dla firm i rozwoju działalności na rynkach zagranicznych.

W 2023 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority (Korea Południowa) oparte na wzajemnej współpracy, wymianie informacji oraz doświadczeń w zakresie wsparcia przedsiębiorczości. Korea Południowa jest jednym z największych pozaeuropejskich inwestorów w Polsce, a współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami stwarza szansę na skuteczną kooperację i wejście na koreański rynek.

Również w 2023 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna dołączyła do światowego stowarzyszenia SEMI - zrzeszającego firmy i instytucje z całego świata z sektora elektronicznego oraz motoryzacyjnego, które skupiają się przede wszystkim na branży półprzewodników.

Tym samym PSSE stała się jedną z trzech instytucji w Polsce, która należy do tej organizacji (wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu - PAIH oraz Invest in Pomerania).

Ponadto PSSE organizuje wydarzenia dla przedsiębiorców o tematyce eksportowej przy wsparciu ekspertów m.in. z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PAIH, BGK i IOB w zakresie możliwości uzyskania wsparcia w umiędzynarodowieniu przedsiębiorstw (np. Strefa Eksportu. Wsparcie przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej czy Jak zostać dawcą dla US Army).