zdjęcie

Postęp techniczny oraz konkurencyjność w wytwarzaniu, budownictwie i eksploatacji obiektów i urządzeń technicznych sprawiły, że koniecznym stało się zwiększenie ich trwałości oraz niezawodności. Właściwości materiałów oraz ich trwałość w dużej mierze zależą od stanu jej powierzchni, a ściślej - cienkiej warstwy wierzchniej materiału. W celu zwiększenia trwałości eksploatacyjnej, a także aby umożliwić regenerację części maszyn i urządzeń wytwarza się na ich powierzchniach specjalne warstwy o z góry założonych powtarzalnych własnościach. Do technik ochrony, modyfikacji powierzchni zaliczamy także technologie regeneracji oraz modernizacji powierzchni kompozytami polimerowymi Belzona®, których firma Belse Sp. z o.o. jest autoryzowanym przedstawicielem w Polsce.

Firma Belse jest firmą inżynierską, która od kilkunastu lat z powodzeniem, specjalizuje się w naprawach, regeneracji oraz ochronie przed korozją urządzeń przemysłowych. Firma posiada ponad 250 gotowych do zastosowania technologii, w których wykorzystuje się kompozyty polimerowe Belzona®. Dzięki unikalnym właściwościom fizykochemicznym powierzchni kompozytów polimerowych można nie tylko znacząco poprawić trwałość elementów poddanych regeneracji, ale także (w niektórych przypadkach) obniżyć energochłonność maszyn i urządzeń.

Firma Belse przy użyciu kompozytów Belzona® podejmuje się: napraw mechanicznych, zabezpieczeń antykorozyjnych i chemoodpornych, napraw i ochrony betonu. Prace realizujemy w oparciu o umowy serwispartnerskie z wyspecjalizowanymi i doświadczonymi firmami wykonawczymi.

Gwarancją właściwego i efektywnego zastosowania technologii oraz kompozytów Belzona® jest wsparcie Konsultantów Technicznych oraz Inspektorów Nadzoru czuwających nad poprawnym wykonaniem aplikacji.