EKO-KONSULT Sp. z o.o., jest polską firmą doradztwa technicznego, łączącą ponad 25 letnie doświadczenia zespołu EKO-KONSULT Sp. z o.o., Działu Analiz Technicznych i Szkoleń Akademii Bezpieczeństwa firmy Automatic Systems Engineering Sp. z o.o., gwarantujące kompleksową obsługę podmiotów.

Konsulting w zakresie ochrony środowiska obejmuje: obsługę i przygotowanie procesów inwestycyjnych, dokumentacje do procedur ocen oddziaływania na środowisko, w tym dotyczących obszarów Natura 2000.

W zakresie doradztwa technicznego realizuje indywidualne podejście do każdego zadania, prowadzi konsultacje międzybranżowe, m. in.: z zakresu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, przeciwpożarowego, procesowego i funkcjonalnego. Charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem dla praktycznie wszystkich branż przemysłu.

Dodatkowo tematami analiz są wybrane zagadnienia związane, m.in. z obsługą podmiotów w zakresie planowanych zmian cen energii poprzez opracowanie studiówwykonalności i koncepcji finansowo-technicznych optymalizacji energetycznej przedsiębiorstw. Ponadto obsługa składowisk odpadów w zakresie operatów przeciwpożarowych i decyzji środowiskowych

EKO-KONSULT Sp. z o.o. oferuje możliwość współpracy na zasadzie Abonamentu Bezpieczeństwa zapewniającego stałe doradztwo i monitorowanie zmian prawnych lub współpracę z „ekspertem na godziny” celem uzyskania pomocy w rozwiązaniu problemów o charakterze jednorazowym lub koncepcyjnym