Specjalizujemy się w zarządzaniu infrastrukturą serwerową oraz wdrażaniu i zarządzaniu chmurą prywatną oraz hybrydową. Polcom Cloud pozwala na ciągły rozwój biznesu, optymalizując koszty inwestycyjne i zwiększając bezpieczeństwo danych.

Polcom to firma z 30-letnim stażem w branży IT. Na przestrzeni lat rozwinęliśmy nasze kompetencje w dostarczaniu optymalnych i indywidualnie dobranych technologii informatycznych. Dzięki temu działamy globalnie, wspierając międzynarodowe i lokalne cele biznesowe naszych klientów. Świadczymy usługi dla ponad 400 klientów w regionach EMEA, APAC, LATAM oraz NA.

Spółka oferuje profesjonalne rozwiązania w zakresie:

Polcom Cloud

Jedną z podstawowych usług Polcom jest udostępnianie mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych w tzw. chmurze obliczeniowej (cloud computing). Rozwiązanie umożliwia rozpoczęcie dowolnego projektu informatycznego i swobodną zmianę jego parametrów w czasie rzeczywistym, bez konieczności zakupu własnej infrastruktury.

Firmy coraz częściej decydują się na umieszczanie na platformie cloudowej systemów i aplikacji niezbędnych do właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Chmura obliczeniowa pozwala na optymalizację kosztów inwestycyjnych, zwiększenie bezpieczeństwa danych oraz daje nieograniczoną skalowalność.

Managed IT Services

Wśród rozwiązań firmy znajduje się również usługa Managed Cloud Services, która polega zarządzaniu infrastrukturą IT oraz wdrażaniu i nadzorowaniu rozwiązań chmurowych w bezpiecznym i elastycznym modelu. Realizujemy projekty od poziomu service desk, aż do poziomu zarządzania rozbudowanymi środowiskami informatycznymi. Usługa Managed Cloud Services pozwala na ograniczenie kosztów inwestycyjnych oraz zwiększa niezawodność i ciągłość działania biznesu. Polcom bierze pełną odpowiedzialność za proces wdrożenia usługi, dzięki czemu firmy mogą skupiać się na core biznesu.

Security

Polcom specjalizuje się również w dostarczaniu wiodących rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Security Operation Center (SOC) to usługa monitorowania zdarzeń bezpieczeństwa IT. SOC nieprzerwanie monitoruje i obsługuje incydenty bezpieczeństwa zgodnie ze zdefiniowanymi wcześniej scenariuszami. Polcom SOC zwiększa efektywność działania firmy oraz skraca czas reakcji na incydenty.