Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 30.10.2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Pomorskiej Strefie

Doradztwo na temat funduszy unijnych, dni otwarte Wirtualnego Biura, spotkania z coachem, warsztaty o prowadzeniu firmy, wizyty studyjne młodzieży, spotkania inwestorów ze studentami czy szkolnych doradców zawodowych – to propozycje Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która po kolejny  włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

To już jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie, organizowanego w ponad 150 krajach wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Podczas Tygodnia organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. W tym roku w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości przebiegać będzie pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości.

 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, której celem jest m.in.  tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości i napływu nowych inwestycji,  jak co roku aktywnie włącza się w organizację wydarzenia proponując: 

 

  • 13 listopada w godz. 10.00 - 13.00 zapraszamy do Gdańskiego Parku Naukowo- Technologicznego, gdzie w Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego bezpłatnie można pozyskać informacje o możliwościach finansowania działalności gospodarczej z Funduszy Europejskich.
  • 13 listopada w godz. 00-13.00 i 15 listopada w godz. 17.00-20.00 – warsztaty Wszystko co musisz wiedzieć o prowadzeniu firmy” organizowane przez firmę 2+1 eksperci księgowości w partnerstwie z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Podczas warsztatów dowiesz się m.in.: czym jest jednoosobowa działalność gospodarcza, jak ją założyć i gdzie, jak wybrać PKD i formę rozliczania się, jak zatrudnić pracownika (sala 010, budynek B, GPNT).
  • 13 listopada - Morskie Kompetencje – wizyta studyjna młodzieży w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Uczniowie dowiedzą się, jak Park wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jaką rolę w ochronie środowiska morskiego i we wspieraniu rozwoju gospodarki morskiej pełni Zakład Ochrony Środowiska Instytutu Morskiego.
  • 13-14 listopada w godz. 10.00-13.00 - Dni otwarte Wirtualnego Biura GPNT zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania się z działalnością Wirtualnego Biura (parter, budynek B). Wirtualne Biuro to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy prowadzą działalność niewymagającą stałego adresu, bądź dla tych, którzy nie chcą na początku swojej działalności gospodarczej ponosić kosztów wynajmu. 
  • 13-16 listopada - wizyty studyjne uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych w firmach działających na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – w Podstrefie Ostaszewo, Włocławek, Grudziądz. Takie wizyty mają na celu pomoc młodym ludziom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
  • 14 listopada w godz. 10.00-11.30, 11.30-13.00 - „Kompetencje przedsiębiorcy – spotkanie z coachem biznesu Aleksandrą Szewczyk”. Na spotkaniach organizowanych przez akredytowanego coacha biznesu ICF ACC oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny „Jak być osobą przedsiębiorczą w biznesie”, będzie można się dowiedzieć, czym jest przedsiębiorczość, jakie są kompetencje przedsiębiorcy i jak można je rozwijać  (sala 0.02, bud. B, GPNT).
  • 15 listopada  w godz. 9.00 – 13.00 (BPNT Gdynia , Stocznia CRIST S.A. Gdynia) - Spotkanie szkolnych doradców zawodowych skupionych w  Pomorskiej Sieci Doradców Zawodowych koordynowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku  poświęcone będzie  rekrutacji pracownika  w przedsiębiorstwie. Uczestnicy zwiedzą Stocznię CRIST S.A i poznają strukturę firmy.
  • 16 listopada - „Wybieram szkołę  – wybieram zawód”  - spotkanie z uczniami klas III gimnazjum oraz klas VIII Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdyni.  
  • 22 listopada – Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej - spotkanie inwestorów PSSE ze studentami i pracownikami Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej . To okazja do prezentacji swojej firmy, nawiązania kontaktów, pozyskania kadr, zaproszenia do odbycia staży, itp.