Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 07.06.2018

Utworzenie klasy patronackiej PSSE i Mr Garden

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. wraz z firmą Mr Garden podpisała porozumienie o utworzeniu klasy patronackiej w Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu.  Patronatem objęto klasę technik technologii drewna, która zostanie uruchomiona w nowym roku szkolnym.  

 

Zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej Mr Garden w Grudziądzu to najnowocześniejsza fabryka tego typu w Europie i najbardziej efektywny zakład należący do Grupy Stelmet. Uruchomiony został pod koniec 2016 r. na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Utworzenie klasy patronackiej jest efektem działań podjętych przez PSSE, mających na celu łączenie edukacji i biznesu a tym samym kształceniu kadr dla potrzeb lokalnego rynku pracy.

 

Dzięki umowie, szkoła otrzymuje merytoryczne i materialne wsparcie przez firmę patronacką, dostęp do nowoczesnych technologii, możliwość podnoszenia kwalifikacji nauczycieli. Pracodawcy umowa daje możliwość pozyskania nowych pracowników, wpływanie w bezpośredni sposób na program nauczania, uwzględniający specyfikę firmy. Patronat nad klasą pozwoli uczniom na zdobycie kompetencji w naturalnych warunkach poprzez organizowane praktyki zawodowe. Firma zapewnia stypendia dla najlepszych, pokrycie kosztów biletów miesięcznych a także dodatkowe zajęcia specjalistyczne.

 

Jest to już kolejna klasa objęta patronatem Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej sp. z o.o.  oraz firmy działającej na jej terenie.