Wstecz

Aktualności

Data publikacji: 27.11.2019

Zdrowie i jakość życia przyszłości w GPNT. Zapraszamy na konferencję BioTech Daily!

12 grudnia 2019 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się wydarzenie, które łączy medycynę, naukę i nowe technologie prezentując najnowszą wiedzę oraz doświadczenia związane z tworzeniem nowych projektów biznesowych. Na „BioTech Daily” - konferencję o tematyce Life Science zaprasza Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz partnerzy: Interizon Pomorski Klaster ICT, Polpharma Biologics i MEDmeetsTech. Patronat nad wydarzeniem objął Gdański Uniwersytet Medyczny.

 

Głównym celem konferencji „Biotech Daily” jest wymiana informacji z zakresu prowadzonych badań i najnowszych projektów biotechnologicznych oraz przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu komercjalizacji. Program konferencji BioTech Daily składa się będzie z trzech bloków tematycznych, dedykowanych: nauce, nowym technologiom i biznesowi, zaplanowanych w 14 wystąpień ekspertów.  BioTech Daily to doskonała okazja do wymiany wiedzy na temat mechanizmów wsparcia tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia. Doświadczenia o których opowiedzą start-upy zostaną skonfrontowane z doświadczeniami dużych graczy na rynku medycznym. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jaką rolę odgrywają nowe technologie obecnie oraz jakie rysują się wyzwania w dobie intensywnego rozwoju. 

 

W bloku NAUKA przedstawione zostaną projekty badawczo-rozwojowe w branży medycznej, ale też najnowsze wdrożenia. Między innymi o spotkaniu nauki z naturą i zastosowaniu chitozanu w przemyśle opowie kadra naukowa Chitone sp. z o.o., o rozwoju i badaniach związków terapeutycznych przeznaczonych do immunoterapii nowotworów opowiedzą naukowcy z Recepton sp. z o.o. Swoje działania przedstawi również BLIRT S.A. (Biolab Innovative Research Technologies).

 

Blok NOWE TECHNOLOGIE to tematy związane z zastosowaniem ICT w medycynie, digital health, drukiem 3D, innowacyjnym sprzętem medycznym. W tej części spotkania zaprezentowane zostaną innowacyjne technologie wdrożone przez AssisTech Sp. z o.o. oraz prace zespołów badawczych współpracujących z Interizon – Pomorski Klaster ICT. O poprawie efektywności interpretacji radiologicznych przy użyciu AI opowie Brainscan.

 

Natomiast w bloku BIZNES znajdziemy odpowiedź na pytania jak osiągnąć sukces w branży medycznej, oraz jakie są narzędzia wsparcia inwestycji w badania i rozwój a także jak wygląda ścieżka komercjalizacji.  Podczas tego bloku eksperci Polpharma Biologics przedstawią case study przedsiębiorstwa, a specjaliści z Centrum Transferu Technologii GUMed oraz Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej powiedzą o metodach wsparcia start-upów.

 

Wydarzenie jest bezpłatne. Do uczestnictwa zachęcamy wszystkich zainteresowaniach, a w szczególności przedsiębiorców z sektora Life Science, naukowców oraz studentów.


Zapraszamy do obowiązkowej rejestracji. https://evenea.pl/event/biotech-daily/

 

Konferencja „BioTech Daily”, odbędzie się w Gdańskim  Parku Naukowo-Technologicznym. Adres: Budynek C, Sala ABC, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk.

 

Więcej informacji: https://gpnt.pl/aktualnosci/biotech-daily